Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Albumi i ri i Dua Lipës një moment historik edhe për kompaninë e produksionit

19:35 | 7 Prill 2020

Dua Lipës nuk po i ndahen sukseset.

Albumi i ri Dua Lipa radhitet për herë të parë në Top 10 në tabelën e Billboard 200, pasi albumi i saj i dytë, Future Nostalgia, debuton në Nr. 4 (në grafikun e datës 11 Prill).

Future Nostalgia shënon gjithashtu një moment të madh muzikor për Warner Records, i cili publikoi albumin më 27 Mars. Future Nostalgia është albumi i parë pop nga Warner, që u radhit kaq lart, që nga tetori i vitit 2018, dhe fitoi javën më të madhe ndonjëeherë sa i përket numrit të transmetimeve të këngëve të zhanrit pop.

Burimi: Billboard.com