“Alarm i kuq”, armët tek të rinjtë (Video) – Lajmi.net
“Alarm i kuq”, armët tek të rinjtë (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 22:41, 24 December 2016
Mbajtja e armëve të ftohta nga të rinjtë ka qenë e pranishme në shoqëri. Por, përdorimi i armëve luftarake si kallashnikovët  në shkolla duhet të jetë një “alarm i kuq” për ministrinë e arsimit dhe policinë.

Njohësi i çështjeve të sigurisë në vend, Avni Islami, ka thënë për Tribunën se këtu diku është ka çalon sistemi.

Sipas tij, kjo vë në pah se mungon bashkëpunimi serioz mes drejtorisë së shkollave dhe policisë.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO