Alaba nuk mendon për konkurrencën, e dëshiron ardhjen e Lucas Hernandez

Bayern Munich po kërkon me ngulm shërbimet e mbrojtësit të Atletico Madrid, Lucas Hernandez.

Sport

04/01/2019 22:50

Hernandez në pozitën natyrale luan në krahun e majtë të mbrojtjes, aty ku Bayern ka në dispozicion David Alaban.

Mirëpo, austriaku nuk është i shqetësuar për interesimin e skuadrës së tij për një tjetër mbrojtës.

Ai madje ka hapur derën për francezin  dhe ka thënë se do të ishte i lumtur nëse ai kalon në “Allianz Arena”.

“Ai është një lojtar shumë i mirë. Sigurisht. Po të ishte ndryshe, Bayern nuk do të interesohej për të. Ai do të na ndihmonte” ka thënë Alaba, transmeton lajmi.net.

Sa i përket konkurrencës së shtuar, Alaba përsëri është shprehur optimist.

“Po ecën shumë mirë për mua në krahun e majtë në këtë moment. Nuk shqetësohem edhe nëse kaloj në pozicionin e mesfushës” ka thënë tutje austriaku.

Hernandez nuk do të largohet nga Atletico gjatë këtij afati kalimtar, mirëpo me gjasë sezoni i ardhshëm do ta gjej atë në Bundesliga. /Lajmi.net/