Aktori, Ben Roberts ndërron jetë në moshën 70 vjeçare

21:18 | 9 Qershor 2021

Aktori ka qenë i njohur më shumë për rolin e Kryeinspektorit në filmin ‘Bill’ nga viti 1987 deri në 2002.

Vdekja e tij u konfirmua nga ish-agjenti  i cili e quajti atë një aktor “të mrekullueshëm” që kishte pasur “një karrierë të gjerë në teatër, TV dhe film”, transmeton lajmi.net.

Karakteri i Roberts në dramën policore ITV ishte një oficer i modës së vjetër dhe një negociator i trajnuar i pengjeve.

Conway u vra përfundimisht kur një bombë benzine u hodh në makinën e tij.

Ai vazhdoi të paraqitej në versionin filmik të 2011 të Jane Eyre dhe Tim Burton të fantazisë 2016 Miss Peregrine’s Home for Children Peculiar./Lajmi.net/