Të Infektuar: 1047

Të Shëruar: 794

Të Vdekur: 30

Aksidentohet vetura e kryeopozitarit maqedonas Zaev

14:19 | 1 Maj 2015

Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së

Një automjet sot është përplasur me veturën e kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev.

Nga informatat e para mësohet se në veturw kanë qenë shoferi i liderit të LSDM-së me bashkëshorten e tij.

Nga përplasja është dëmtuar automjeti, ndërsa gruaja dhe shoferi kanë marr lëndime dhe ka përfunduar në spitalin e Strumicës.

Automjeti është përplasur me veturën e Zaevit me një shpejtësi të madhe.

Nga Stacioni Policor i Strumicës nuk paraqiten për të konfirmuar rastin, ndërsa nga LSDM-ja kanë konfirmuar një ngjarje të tillë.

(AlsatM).