Aksidentohen me kali, humb jetën një person

10:35 | 16 Prill 2016

Foto-ilustrim

Dy vëllezërit me inicialet M.L, 24 vjeç dhe A.L, 19 vjeç ishin duke udhëtuar me motor në rrugën Korçë-Ersekë kur janë përplasur me një kalë.

Kafsha ka qenë në mes të rrugës dhe për shkak të errësirës drejtuesi i mjetit nuk e ka parë.

Aksidenti ka qenë fatal për vëllain e madh, i cili ka humbur jetën. Raportohet se ngjarja ka ndodhur pranë Urës së Selenicës.