Aksidenti tragjik, vëlla e motër u gjetën të përqafuar në makinë (FOTO)

Një aksident i dyfishtë në autostradën Milano­-Breshia, dy ditë më parë, u mori jetën tre të rinjve, ku mes tyre dhe një motër e vëlla nga Shqipëria.

Lajme

31/01/2016 17:23

Antonio Ago 23 vjeç dhe Daniela Ago 21 vjeçe bashkë me italianin Alberto Casagrande humbën jetën në mënyrë tragjike.

Tre të rinjtë po ktheheshin pasi kishin ndjekur një koncert në Folas, ku udhëtimi i tyre u kthyer në tragjedi.

Ndërsa udhëtonin, ata u përplasën nga pas nga një Volksavagen me shpejtësi të madhe, që i përkiste Federatës Italiane të Sporteve Dimërore.

“Tre të ishin mbështjellë brenda makinës së tyre. Duket sikur vdiqën të përqafuar”, ka thënë për mediat italiane një nga personat e shërbimit të emergjencës.

Antonio ishte anëtar i një grupi muzikor, pasi luante me organo, kurse Daniela studionte për drejtësi në Trieste.

vella e moter 2