Aksident në Londër, vdes 25 vjeçari nga Podujeva

Një 25 vjeçar ka vdekur nga një aksident që ka ndodhur afër stacionit të trenit në Camden Road, në Londër.

Lajme

02/03/2015 11:28

Policia ka bërë të ditur se vozitësi i automjetit është arrestuar duke qenë i dyshuar se kishte shkaktuar vdekjen nga vozitja e rrezikshme, vozitje në gjendje të dehur dhe për mos ndalesë.

Sipas medieve britanike, këmbësori kishte mbetur me lëndime të rënda por pasi kishte ekipi i emergjencës kishte deklaruar të aksidentuarin të vdekur, transmeton Telegrafi.

Sipas policisë, vetura nuk ishte ndalur me çka edhe ishte ndjekur nga ta duke u gjendur rreth dy milje larg nga vendi i ngjarjes, gjithashtu falë edhe ndihmës së dëshmitarëve. Burri ishte arrestuar afër veturës.

Telegrafi mëson se bëhet fjalë për viktimën, Agron Gashi, 25, nga Podujeva i cili për një kohë të gjatë jetonte në Londër.