Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Ajax – Roma, formacionet zyrtare

19:57 | 8 Prill 2021

Ajax dhe Roma do të përballen në kuadër të çerekfinales së Europa League.

Roma mpsohti Shakhtar Donetsk  ndërsa Ajaxi eliminoi liderin e Ligue 1, skuadrën e Lille, shkruan lajmi.net.

Për “Giallorossët” mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm, El Shaarawy, Karsdorp, Kumbulla, Mkhitaryan, Smalling dhe Zaniolo mungojnë.

Ndërsa për Ajax, Blind, Haller, Marazaoui dhe Onana nuk janë të gatshëm.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

Ajax: Lopez, Mancini, Cristante, Ibanez, Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola, Pellegrini, Pedro, Dzeko.

AS Roma: Scherpen, Timber, Alvarez, Klaasen, Neres, Gravenberch, Tadic, Rensch, Martinez, Tagliafico, Antony.