“Ai që e do fanellën e Kosovës nuk ka shansë me refuzu ftesën” – Komenti i Faruk Statovcit për lojtarët që i thanë “Jo” Dardanëve

Ish-futbollisti i mirënjohur, tanimë trajneri Faruk Statovci ka komentuar për lajmi.net rreth futbollistëve që refuzuan ftesën e Kombëtares së Kosovës. Nga FFK-ja në grumbullimin e fundit konfirmuan se disa futbollistë refuzuan ftesën për ta përfaqësuar Kosovën. “Në radhë të parë duhet ta respektojmë vendimin e secilit lojtarë. Secili lojtarë e zgjedhë. Por të jeni të…

Sport

26/05/2023 13:52

Ish-futbollisti i mirënjohur, tanimë trajneri Faruk Statovci ka komentuar për lajmi.net rreth futbollistëve që refuzuan ftesën e Kombëtares së Kosovës.

Nga FFK-ja në grumbullimin e fundit konfirmuan se disa futbollistë refuzuan ftesën për ta përfaqësuar Kosovën.

“Në radhë të parë duhet ta respektojmë vendimin e secilit lojtarë. Secili lojtarë e zgjedhë. Por të jeni të bindur që ai lojtar që e do Kosovën me zemër dhe dëshiron ta veshë fanellën e Kosovës nuk ka shansë me refuzu por nuk mendon dy herë me veshë fanellën e Dardanëve” – tha Statovci në një intervistë për lajmi.net.

“Ata që ndikohen nga menaxherëve të ndryshëm, ndoshta edhe prej prindërve. Ka pas lojtarë që tash që luajnë në kombëtare më të forta por e duan Kosovën” – tha ndër tjerash.

Deklaratën e plotë mund ta shikoni në videon e mëposhtme./Lajmi.net/