Të Infektuar: 17.422

Të Shëruar: 14.894

Të Vdekur: 657

Ahmeti tregon se çka diskutuan me Ramën në takimin e sotëm

16:18 | 30 Qershor 2020

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, është deklaruar rreth takimit të tij të sotëm me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Siç ka njoftuar komuna e Prishtinës përmes një postimi, temë kryesore brenda këtij takimi ishte bashkëpunimi dhe bashkërendimi i hapave dhe aktiviteteve për t’i tejkaluar sa me lehtë sfidat me cilat po përballen Kosova dhe Shqipëria.

Postimi i plotë:

Kryetari Shpend Ahmeti dhe Nënkryetari Muhedin Nushi pritën sot në takim Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë z. Edi Rama si dhe Minitrin e Punëve të Jashtme z. Gent Caka.

Temë kryesore brenda këtij takimi të përzemërt ishte bashkëpunimi dhe bashkërendimi i hapave dhe aktiviteteve për t’i tejkaluar sa me lehtë sfidat me cilat po përballen Kosova dhe Shqipëria./Lajmi.net/