Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Agnesa Vuthaj kujton momentin kur u shpall ‘Miss Kosova’

20:39 | 19 Mars 2019

Agnesa Vuthaj nuk ka dyshim se është njëra nga femrat më të bukura shqiptare.

Në vitin 2003 ajo ishte shpallur “Miss Kosova”, epitet të cilin vazhdon të ruajë edhe sot, shkruan lajmi.net.

E ftuar në emisionin “Rudina”, Agnesa kujton momentin e parë kur u shpall miss dhe ndjesinë që i krijoi.

“Në fakt kurora e parë që kam marë ishte ‘Miss Peja’, pasi vajzat në Pejë cilësohen më të bukura atëherë në ‘Miss Kosova’ isha më e sigurtë, e dija pak a shumë edhe si shkojnë konkurset e kisha pak më të lehtë. Ishte një transmetim televiziv, i drejtpërdrejtë kishte shumë vajza të bukura që merrnin pjesë sigurisht që edhe konkurrenca ishte e madhe”, u shpreh Vuthaj. /Lajmi.net/