Të Infektuar: 40.117

Të Shëruar: 25.586

Të Vdekur: 1.026

Afro 27 mijë të infektuar me koronavirus për 24 orë në Itali

18:59 | 29 Tetor 2020

Italia vazhdon të regjistrojë prej ditësh shifra të larta të të infektuarve me koronavirus, por tashmë rritje të ndjeshme kanë pësuar dhe viktimat.

Në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë në Itali bëhet me dije se në 24 orët e fundit 26 mijë e 831 kanë rezultuar pozitivë nga 201 mijë testime të kryera.

Po ashtu edhe 217 persona kanë humbur betejën me koronavirusin, transmeton Express.

Që nga nisja e pandemisë në Itali janë regjistruar  616 mijë të infektuar dhe mbi 38 mijë viktima.