Aeroplani i Merkelit bën ulje emergjente

Aeroplani i kancelares gjermane Angela Merkel u detyrua të bënte një ulje emergjente pak pasi u nis për në Samitin e G20 në Argjentinë.

Bota

29/11/2018 22:03

A340 që mbante Merkelin dhe delegacionin gjerman në Buenos Aires u detyrua të ulej menjëherë pas largimit nga Berlini për shkak të problemeve teknike.

Kapiteni a aeroplanit tha që ai vendosi të ndërronte aeroplanin në aeroportin e Köln-Bonn në Gjermaninë veriperëndimore pas ‘keqfunksionimit të disa sistemeve elektronike’.