“Adios” Atletico Madrid, ky do të jetë klubi i ri i Simeones (FOTO)

Diego Simeone planifikon rikthimin e madh në Serie A.

Sport

24/11/2016 13:20

Diego Simeone mund të largohet nga posti i trajnerit të Atletico Madridit, pas përfundimit të këtij sezoni.

Dhe, e ardhmja e tij mund të jetë i lidhur me një ish skuadër të tij nga karriera si futbollist.

Ai mund të emërohet në drejtim të Interit në Serie A.

“Inter? Në të ardhmen nuk dihet se çfarë mund të ndodhë”, deklaroi menaxheri i tij, përcjell “Lajmi.net”.

“A do të mbetet në Atletico Madrid derisa ta fitojë Ligën e Kampionëve? Nuk mund të them se çfarë do të ndodhë në të ardhmen”, theksoi ai.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.