Ademi: Nuk kam dhënë dorëheqje, asnjë ministër shqiptar nuk dorëhiqet

Pas dorëheqjeve së Gordana Jankullovskës, Mille Janakieski dhe Sasho Mijallkovit, u përfol se edhe ministri i arsimit nga radhët e BDI-së, Abdilaqim Ademi ka dhënë dorëheqje.

Lajme

12/05/2015 23:06

Mirëpo, Ademi e ka demantuar këtë lajm për Portalb, thënë se nuk është e vërtetë.

“As unë e asnjë ministër shqiptar nuk jemi dorëhequr për dallim nga kolegët tanë maqedonas. Nesër do të ketë seancë qeveritare për ministrat e rinj, në ora 13″ tha për Portalb, Ademi.