A po lufton ushtria ruse me UFO-të? (Foto&Video)

Një eksplodim i madh ka ndodhur mbi shtetin e Iranit. Ndonëse disa thonë se ka qenë goditje e një meteori që vinte në drejtim të Iranit, ka shpjegime se objekti i goditur ka qenë objekt Alien.

Bota

06/09/2015 17:17

Kohëve të fundit mediat botërore kanë shkruar se një meteor i fuqishëm do të godet tokën gjatë muajit shtator, por më vonë kjo ishte mohuar nga NASA.

Por, ditë më parë, mbi shtetin e Iranit ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm.

Siç raporton Express.uk, disa konspiracionistë janë të bindur se nuk kemi të bëjmë as me meteor as me ndonjë dridhje të mundshme të tokës, porse objekti i goditur mbi shtetin e Iranit ka qenë objekt i UFO-së, transmeton lajmi.net.

Madje, sipas disa konspiracinisteve, UFO-t janë goditur me urdhër të presidentit rus, Vlladimir Putin.

Pas kësaj goditje, ushtria e revolucionareve islamik në Iran janë duke punuar për të inspektuar dhe identifikuar copëzat e rënë në tokë pas këtij shpërthimi.

Shikoni fotot dhe videot më poshtë të cilat mbështesin tekstin më lartë. /lajmi.net

UFO4 UFO3 UFO2 UFO1 UFo

YouTube player
YouTube player