A ju kujtohet Sunderland? Ja çfarë kanë bërë tifozët e tyre në Ligën e Tretë

Sunderland është dëshmia më e mirë se tifozët i qëndrojnë afër skuadrës në momentet më të vështira.

Sport

01/01/2019 20:39

Skuadra me traditë të madhe në futbollin anglez, ka përjetuar periudhë të vështirë viteve të fundit, ku nga Premierliga ranë në Championship, dhe nga aty në Ligën e Parë, që njihet si niveli i treti në futbollin anglez.

Rruga për t’u rikthyer në majat e futbollit anglez është e gjatë, por ‘Macet e Zeza’ duket se kanë marrë drejtimin e duhur, pasi po shënojnë një sezon të mirë në Ligën e Parë, ku janë pretendent kryesor për promovimin.

Ky sukses ndoshta nuk do të ishte i mundshëm pa ndihmën e tifozëve të tyre.

Në ndeshjen e zhvilluar sot (e martë) në udhëtim te Blackpool të cilën Sunderland e fitoi 0-1, nga 10,994 tifozë në stadium, 7,804 ishin të ‘Macave të Zeza’.

Diçka e jashtëzakonshme kjo./Lajmi.net/