A do të luaj Ronaldo kundër Zvicres? Flet trajneri i Portugalisë

Portugalia ka mësuar kundërshtarin e radhës, për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve.

Sport

03/12/2018 17:19

Skuadra e Fernando Santos do të përballet me Zvicrën, në kërkim të finales së Ligës së Kombeve.

Portugezët janë paraqitur në këtë kompeticion pa yllin kryesorë të skuadrës, Cristiano Ronaldo.

Santos nuk ka konfirmuar asgjë rreth çështjes se a do të luaj CR7 kundër Zvicrës apo jo, shkruan “Mundo Deportivo”, transmeton lajmi.net.

“Të gjithë lojtarët portugez mund të ftohen. Duhet të përgatitemi mirë dhe të jemi të gatshëm për ndeshjen e radhës” ishin fjalët e trajnerit.

Portugalia e fitoi grupin e saj duke lënë mbrapa Italinë dhe Poloninë. Ata do të përballen me Zvicrën e Xhakës dhe Shaqirit në qershor. /Lajmi.net/