A do të bëhet Barcelona vetëm skuadra e tetë që e përfundon sezonin pa humbje?

Barcelona të dielën mbrëma festoi titullin e 25-të të La Ligas, tre xhiro para përfundimit të sezonit.

Sport

30/04/2018 23:48

Katalanët me një hattrik të Messit dhe një gol të Coutinhos, mposhtën 2:4 në ‘Riazor’ La Corunan.

Ky sukses mund të bëhet edhe më madhështorë, nëse Barcelona e çon deri në fund sezonin pa humbje.

Nëse kjo ndodhë, Barcelona do të bëhet vetëm skuadra e tetë që e bën një gjë të tillë.

Janë shtatë skuadra që deri më tani përgjatë viteve kanë arritur të përmbyllin sezonin pa humbje.

Preston 1888-89

Athletic Bilbao 1929-30

Real Madrid 1931-32

Perugia 1978-79

AC Milan 1991-92

Arsenali 2003-04

Juventus 2011-12

/Lajmi.net/