8 momentet e mëdha që nuk duhet t’i humbisni nga ‘American Music Awards 2018’

10:03 | 12 Tetor 2018

Të martën është mbajtur ngjarja e madhe e vitit ‘American Music Awards 2018’.

Normani dhe Khalid morrën pjesë në ‘Çmimin Amerikan të Muzikës 2018’ në Microsoft Theatre më 9 tetor 2018 në Los Anxhelos, shkruan billboard transmeton lajmi net.

Çmimet amerikane të muzikës 2018 u zhvilluan këtë javë me disa fitore të mëdha dhe disa shfaqje të paharrueshme nga këngëtaret, Taylor Swift, Cardi B dhe Mariah Carey, gjithashtu pati edhe momente të mëdha në qilimin e kuq jashtë Los Anxhelosit, ‘Microsoft Theater’.

‘Chelsea Briggs’ i Billboard ishte në vendin e ngjarjes për të folur me disa nga yjet e mëdha të muzikës duke biseduar rreth gjithçkaje nga muzika e re në bashkëpunimet ëndërruese dhe gjithçka tjetër.

Ja një vështrim në disa nga pikat kryesore të mbrëmjes:

Khalid sjell bashkëpunimin me Normanin

Khalid u hap për të punuar me Normanin në këngën e tyre “Love Lies”, duke u treguar Billboard se kënga është autentike dhe se çdo gjë që dëgjoni në këngë është marrëdhënia që ai ndan me të.

“Ajo është kaq e mahnitshme, kaq e bukur dhe është një mike e mrekullueshme”, thotë ai për Normanin, duke shtuar se shpreson që ata të mund të bashkëpunojnë përsëri në muzikë në të ardhmen.

Dua Lipa thotë se ajo është “një besimtare e madhe e dashurisë”

Dua Lipa foli për bashkëpunimin e saj të ri në Silk City “Electricity”, duke shpjeguar se xhirimi i videove muzikore të këngës ishte një “pikë kthese masive” për besimin e saj, sepse ajo donte të kërcente dhe të performonte dhe nuk kujdesej për atë që njerëzit do të mendonin për të.

Ajo gjithashtu bisedoi rreth albumit të saj të ardhshëm dhe se si marrëdhëniet e saj e kanë frymëzuar, ndër të tjerash. “Dashuria është e mahnitshme dhe unë jam një besimtare e tillë në dashuri dhe ndjehem shumë më fat që jam e dashuruar”, thotë ajo duke zbuluar atë që ajo e konsideron si çelësin e një marrëdhënieje të suksesshme.

Ella Mai bisedon me muzikën e re dhe mësimet e nxjerra nga Bruno Mars

Ella Mai në këngën e saj të re “Easy”, e quan atë një këngë të zhveshur dashurie që është ndryshe nga çdo gjë që ka lëshuar më parë. Ajo gjithashtu bisedon rreth turneut me Bruno Marsin dhe atë që ajo e ka mësuar nga të qenit në rrugë me të: ‘Energjia është çelësi’.

“Sillni gjithmonë A-lojën tuaj, energjinë tuaj”, thotë ajo. “Nuk ka rëndësi se sa jeni të lodhur. Shfaqja e tij është e pabesueshme. Ju kurrë nuk do ta dini se ai është i lodhur. … Ai është një person i madh, ai është aq miqësor kaq i bukur dhe shumë i përulur”.

Ty Dolla $ign flet për marrëdhënien me Lauren Jauregui

Duke folur për rekordin e vetmuar debutues të të dashurës së tij, Ty Dolla  ign bën thirrje për “zjarr” të Lauren Jauregui, duke vënë në dukje se ai është “super krenar për të” e cila shkruan të gjitha tekstet dhe “me të vërtetë po hyn … vërtet ajo ka pasion për muzikën. Unë jam i gëzuar kur shoh se çfarë mendojnë njerëzit. “Ai gjithashtu flet për muzikën e re dhe punon me” homegirl “e tij Dinah Jane, grupmeni i Jauregui’s Fifth Harmony.

NCT 127, Flet për bashkëpunimet e ëndrrave

Jo vetëm që djemtë e NCT 127 bisedojnë për rekordin e tyre të rregullt të parregullt, por gjithashtu zbulojnë se do të duan një ditë të bashkëpunojnë me Ty Dolla $ign, Post Malone dhe Camila Cabello. Plus, ata këndojnë copëzat e “Havana” të Cabellos dhe Bruno Mars dhe “Finesse” të Cardi B dhe ata tregojnë disa nga paraqitjet e tyre në qilimin e kuq.

J Balvin në punën me Cardi B dhe albumin e tij të ri 

J Balvin tha për Billboard se bashkëpunëtorja e tij Cardi B është “mahnitëse”, duke shtuar se ajo ka “një karakter të tillë”. Mendoj se ajo është vajza më e çmendur dhe e bukur … ajo është aq e vërtetë. “Ai gjithashtu foli për albumin e tij të ardhshëm me Bad Bunny që thuhet të jetë në vepra, me titullin e shquar të Oasis. “Ku është vëllai im. E dua atë “, thotë Balvin për Bad Bunny.

Camila Cabello vëzhgoi dokumentarin e Kobe Bryant për frymëzim

Pasi mori në shtëpi katër çmime, Cabello foli me Billboard për mënyrën se si ajo mendërisht përgatitet për shfaqjet e çmimeve. “Kam shikuar dokumentarin e Kobe Bryant,” ndan ajo”, dhe ai thjesht flet për mënyrën se si mban në kohë të vështira ose ndonjë betejë apo diçka të tillë në krye të kokës, kur ai do të bëjë diçka vërtet të rëndësishme dhe unë vetëm po mendoj për të gjitha kohërat e vështira dhe rrugën për të arritur në këtë moment”.

Normani bashkëpunime të reja me Sam Smith & Calvin Harris

Normani zbuloi se ajo ka diçka në veprat me Sam Smithin, si dhe Calvin Harris. “Patjetër që kemi hedhur poshtë disa vokalë, do të them”, thotë ajo për të punuar me Smithin, ndërsa po ngacmon se ajo ka një rekord me Harrisin duke rënë “në ditët e ardhshme.” Ajo gjithashtu foli për atë që fansat mund të presin prej saj album i ri dhe rrëfeu: “Ndihem si për herë të parë që njerëzit po kuptojnë se kush jam unë”. /Lajmi.net/