Të Infektuar: 19.328

Të Shëruar: 15.434

Të Vdekur: 678

8 mënyra të thjeshta për të zbardhur këpucët tuaja me produkte shtëpiake

14:35 | 16 Tetor 2020

Preparatet e ndryshme për pastrmin e këpucëve nganjëherë janë të shtrenjta ose joefektive, prandaj këto truke pastrimi mund të ju kursejnë paratë dhe kohën.

Këpucët e bardha janë pjesë e këpucëve që i pëlqejnë pothuajse të gjithë.

Fatkeqësisht, meqenëse ato njollosen kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë për to, shumica prej nesh përfundon duke i lënë pas në dollap, raporton “BrightSide”, transmeton lajmi.net.

Ja disa teknika të lehta se si mund ti zbardhim këpucët brenda buxhetit:

  1. Sodë buke dhe uthull e bardhë
  2. Kripë deti dhe qumësht
  3. Pastë dhëmbësh
  4. Kripë deti dhe ujë me sapun
  5. Amoniaku
  6. Sodë buke dhe detergjent i rrobave
  7. Limon me/ose limetë
  8. Goma për laps /Lajmi.net/