6 dështimet e sezonit, tifozët e Barcelonës dhe Realit do të “çmenden” nga kjo listë (FOTO)

"Mundo Deportivo" ka zgjedhur gjashtë dështimet e futbollit evropian deri në këtë pikë të sezonit.

Sport

07/12/2016 17:10

Lista kryesohet nga Paco Alcacer, por aty është edhe ylli tjetër i Barcelonës, Neymar.

Në listë nuk mungon Cristiano Ronaldo i Real Madridit, që nuk po kalon një stinor si ata të kaluarit.

“Lajmi.net” ua sjellë shpjegimet e gazetës spanjolle për gjashtë dështimet e deritashme.

1. Paco Alcacer. Ka luajtur 10 ndeshje, 591 minuta dhe ende nuk ka shënuar asnjë gol.

img_ppunti_20161206-230408_imagenes_md_propias_ppunti_161206you1932-kox-572x385mundodeportivo-web

2. Thomas Muller. Nuk ka shënuar gol në 13 ndeshjet e fundit në Bundesligë, edhe pse ka luajtur çdo ndeshje.

625335208_20161123203807-kox-572x381mundodeportivo-web

3. Cristiano Ronaldo. Dështoi totalisht në gjashtë ndeshjet e para të edicionit. Kjo nuk i ndodhte asnjëherë. Alarmoi Real Madridin, por tani ka filluar të rikthehet.

20161203-636163816950785170_20161203171054-kox-572x370mundodeportivo-web

4. Neymar. Humbi dy raste ideale në El Clasico, arriti dy muaj pa shënuar asnjë gol.

spain_soccer_la_liga-ef636_20161203192351-kox-572x381mundodeportivo-web

5. Chicharito Hernandez. Edhe meksikani ka “agjërim” me golin, pasi që nuk ka shënuar në 11 ndeshje me Bayer Leverkusenin. Në këtë pikë të sezonit, vjet kishte shënuar 13 gola.

img_mmontilla_20150928-193554_imagenes_md_propias_mmontilla_bayern_5-kox-572x361mundodeportivo-web

6. Ruben Castro. Sulmuesi i Betisit ka kompletuar 688 minuta pa shënuar gol. Dëshpërim i madh.

img_rruano_20160724-181413_imagenes_md_terceros_betis_figura_ruben_castro-kox-572x381mundodeportivo-web

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.