Stephen Curry udhëheqë GSW drejt fitores ndaj Houston

Golden State Warriors kanë mposhtur Houston Rockets. GST triumfuan 127 – 120 ndaj Houston Rockets, transmeton lajmi.net. Më i miri padyshim në këtë takim ishte ylli i GSW, Stephen Curry. Ai shënoi plotë 33 pikë gjithsej, dhuroi 15 asistime, gjashtë kërcime. Në anën tjetër për Houston lojë të mirë bëri Jabari Smith Jr me 22…

Sport

21/11/2022 08:46

Golden State Warriors kanë mposhtur Houston Rockets.

GST triumfuan 127 – 120 ndaj Houston Rockets, transmeton lajmi.net.

Më i miri padyshim në këtë takim ishte ylli i GSW, Stephen Curry.

Ai shënoi plotë 33 pikë gjithsej, dhuroi 15 asistime, gjashtë kërcime.

Në anën tjetër për Houston lojë të mirë bëri Jabari Smith Jr me 22 pikë, një asistime dhe shtatë kërcime.

Më fitoren e sotme, Miami i shkakton humbjen e 14 Houston Rockets, teksa kanë edhe tri fitore.

Kurse, GSW e çon në tetë numrin e fitoreve, kurse kanë edhe nëntë humbje./Lajmi.net/