Osmani takon ambasadorin amerikan, zbulon çfarë diskutuan

Presidentja Vjosa Osmani ka njoftuar se sot e ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Jeffrey Hovenier. Siç bëhet e ditur në një njoftim të shkurtër nga Presidenca, në takim është diskutuar për zhvillimet e fundit dhe bashkëpunimin bilateral ndërmjet dy vendeve. “Në takim me ambasadorin Hovenier, Presidentja Osmani ka biseduar…

Lajme

26/01/2023 19:14

Presidentja Vjosa Osmani ka njoftuar se sot e ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Jeffrey Hovenier.

Siç bëhet e ditur në një njoftim të shkurtër nga Presidenca, në takim është diskutuar për zhvillimet e fundit dhe bashkëpunimin bilateral ndërmjet dy vendeve.

“Në takim me ambasadorin Hovenier, Presidentja Osmani ka biseduar për zhvillimet e fundit, bashkëpunimin bilateral dhe rëndësinë e vazhdimësisë së koordinimit të rregullt ndërmjet institucioneve të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, thuhet në njoftim.