Mbyllet pjesa e parë: Serbia – Zvicra 2:2

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Serbia – Zvicra. 2:2 u mbyll ndeshja pas pjesës së parë, shkruan lajmi.net. Zvicra e nisën furishëm takimin, pas qysh në minutat e parë rrezikuan dy herë me Granit Xhakën. Po rridhte minuta e 20` kur helvetikët krijuan një aksion të bukur dhe në gol e konkretizoi Xherdan…

Sport

02/12/2022 20:51

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Serbia – Zvicra.

2:2 u mbyll ndeshja pas pjesës së parë, shkruan lajmi.net.

Zvicra e nisën furishëm takimin, pas qysh në minutat e parë rrezikuan dy herë me Granit Xhakën.

Po rridhte minuta e 20` kur helvetikët krijuan një aksion të bukur dhe në gol e konkretizoi Xherdan Shaqiri.

Megjithatë, zviceranët bën dy gabime, që i kushtuan në dy gola.

Ishte Mitrovic që barazoi shifrat, dhe Vlahovic që i dha epërsinë serbëve.

Kur ndeshja po shkonte drejt fundit, ishte Embolo që realizoi dhe barazoi gjithçka.

Mbetet të shihet se si do mbyllet rezultati pas pjesës së dytë./Lajmi.net/