Mallorca mbështeti Kosovën ndaj Izraelit

Ekipi spanjoll, Mallorca ka shprehur mbështetje për kombëtaren e Kosovës në ndeshjen kualifikuese. Mbrëmë Kosova e nisi ciklin kualifikues në udhëtim te Izraeli, transmeton lajmi.net. Përpara sfidës së shumëpritur për ‘Dardanët’, ishte klubi i Vedat Muriqit që shprehu mbështetje për lojtarin dhe kombëtaren. Ata postuan një foto teksa shihen Muriqi dhe Milot Rashica të dy…

Sport

26/03/2023 08:05

Ekipi spanjoll, Mallorca ka shprehur mbështetje për kombëtaren e Kosovës në ndeshjen kualifikuese.

Mbrëmë Kosova e nisi ciklin kualifikues në udhëtim te Izraeli, transmeton lajmi.net.

Përpara sfidës së shumëpritur për ‘Dardanët’, ishte klubi i Vedat Muriqit që shprehu mbështetje për lojtarin dhe kombëtaren.

Ata postuan një foto teksa shihen Muriqi dhe Milot Rashica të dy me fanellën e Kosovës.

Kujtojmë që ndeshja e mbrëmshme u mbyll me rezultat të barabartë 1:1./Lajmi.net/