Koreja përmbys rezultatin ndaj Portugalisë, shënon Hee-chan

Kombëtarja koreane ka arritur të shënojë edhe golin e dytë ndaj Portugalisë. Pas një kundërsulmi të shpejt ishte Hee-chan ai që i dha epërsinë Koresë. Me këtë rezultat (dhe me fitoren 2:0 të Uruguait ndaj Ganës), janë koreanët që kalojnë tutje. Më poshtë lajmi.net jua përcjell golin:  

Sport

02/12/2022 17:50

Kombëtarja koreane ka arritur të shënojë edhe golin e dytë ndaj Portugalisë.

Pas një kundërsulmi të shpejt ishte Hee-chan ai që i dha epërsinë Koresë.

Me këtë rezultat (dhe me fitoren 2:0 të Uruguait ndaj Ganës), janë koreanët që kalojnë tutje.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell golin: