Gazetari Adi Krasta merr nënshtetësinë e Kosovës

Gazetari dhe moderatori i njohur, Adi Krasta, ka marrë nështetësinë e Kosovës. Këtë e bëri të ditur vetë gazetari përmes një postimi në rrjete sociale, shkruan lajmi.net. Gazetari ka publikuar një foto të pasaportës së tij nga Republika e Kosovës. Këto foto ai i shoqëron me një foto të flamurit të Shqipërisë dhe një zemër të…

ShowBiz

28/11/2022 15:22

Gazetari dhe moderatori i njohur, Adi Krasta, ka marrë nështetësinë e Kosovës.

Këtë e bëri të ditur vetë gazetari përmes një postimi në rrjete sociale, shkruan lajmi.net.

Gazetari ka publikuar një foto të pasaportës së tij nga Republika e Kosovës.

Këto foto ai i shoqëron me një foto të flamurit të Shqipërisë dhe një zemër të kuqe. Kujtojmë që rreth një vit më parë Krasta në një intervistë kishte shprehur dëshirën për t’u pajisur me pasaportën e Kosovës.

“Nuk di kujt t’ia kërkoj pasaportën e Kosovës, me shumë krenari do ta merrja bashkë me familjen.”, ishte shprehur ai./Lajmi.net/