Emocionuese: Mozzikut i bëhet një surprizë e veçantë nga prindërit, gjyshërit dhe mësuesja e tij e klasës së parë

Mozzik është në prag të publikimit të albumit të tij “Mërgimstar”, që përmban 20 këngë. Por befasinë më të bukur sot e ka marrë nga dy prindërit e tij, dy gjyshërit si dhe nga mësuesja e tij e parë, shkruan lajmi.net. Në një video që artisti ka publikuar, prindërit, gjyshërit si dhe mësuesja kanë folur…

ShowBiz

14/06/2024 13:21

Mozzik është në prag të publikimit të albumit të tij “Mërgimstar”, që përmban 20 këngë.

Por befasinë më të bukur sot e ka marrë nga dy prindërit e tij, dy gjyshërit si dhe nga mësuesja e tij e parë, shkruan lajmi.net.

Në një video që artisti ka publikuar, prindërit, gjyshërit si dhe mësuesja kanë folur për rrugëtimin e vështirë që ka kaluar ai për ta realizuar ëndrrën e tij në muzikë.

Mozziku është shprehur së për të nuk është e lehtë të dëgjojë duke folur për të.

“Mu hap mëngjesi me këtë surprizë të bukur në prag të publikimit të Albumit tim nga dy prindërit e mijë Nana e Baba jem , Gjyshi dhe Gjyshja ime , e mësuesja ime nga klasa e parë e shkollës fillore.

Nuk qenka e lehtë ndjesia me i ndëgju sidomos këta njerëz duke folur për ty në këtë rast për mua “, ka thënë Mozziku.

Ndërsa për mësuesen e tij ai ka thënë që vetëm ajo ka ditë t’ia lexoj shpirtin dhe mendjen e një artisti të vogël e që tashmë është një artistë i madh.

“Mësuesja ime e dashur fakti që më sillesh në mendje shumë shpesh i bie që kemi pasur shumë kohë të mira bashkë. Vetëm ti ke ditë ta lexosh e ta kuptosh në ato kohra shpirtin e mendjen e një artisti të vogël qe sot është bë artist i “Madh”, ka thënë nder të tjera artisti.

Ndërkaq, albumi i tij publikohen sot në ora 18:00./Lajmi.net/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOZZIK (@mozzik)