Besa Famgas, kampione e Kosovës në hendboll

Besa Famgas ka vazhduar dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll. Besa e Pejës ka fituar titullin e kampionit për edicionin 2022/23. Në finale të plejofit, Besa Famgas e mposhti Trepçën me rezultat 2:0, përcjellë lajmi.net. Fitoren e dytë e shënoi të enjten mbrëma në “Minatori” me rezultat 37:30. Skuadra pejane ka dominuar tërë ndeshjen…

Sport

25/05/2023 22:24

Besa Famgas ka vazhduar dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll.

Besa e Pejës ka fituar titullin e kampionit për edicionin 2022/23.

Në finale të plejofit, Besa Famgas e mposhti Trepçën me rezultat 2:0, përcjellë lajmi.net.

Fitoren e dytë e shënoi të enjten mbrëma në “Minatori” me rezultat 37:30.

Skuadra pejane ka dominuar tërë ndeshjen dhe shënoi fitore bindëse për titullin e dhjetë rresht./Lajmi.net/