Arrestohet një person për gjuajtje me armë zjarri në Breg të Diellit

Pas një pune  intenzive hetimore, Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, ka arritë që të arrestoj personin e dyshuar lidhur me rastin Vrasje e rëndë në tentativë. Rasti  ka ndodhë me datën 13.06.2024 në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë. Arrestimi i personit të dyshuar: H.V. mashkull 23 vjeç, nga hetuesit dhe Njësiti për…

Lajme

18/06/2024 19:01

Pas një pune  intenzive hetimore, Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, ka arritë që të arrestoj personin e dyshuar lidhur me rastin Vrasje e rëndë në tentativë.
Rasti  ka ndodhë me datën 13.06.2024 në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë.

Arrestimi i personit të dyshuar:
H.V. mashkull 23 vjeç, nga hetuesit dhe Njësiti për Reagim të Shpejtë, është kryer në banesën e të dyshuatit, ku janë gjetë dhe sekuestruar:
– një armë e gjatë AK-47
– një revole
– një granatë dore
– një thikë etj.

Pas intervistimit, personi i dyshuar  me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje.

Postimi i plotë: