19 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19 në Gjermani

9:47 | 3 Gusht 2021

Gjermania ka shënuar rritje të viktimave nga koronavirusi.

Sipas të dhënave të publikuara nga Instituti Robert Koch në Gjermani u shënuan 19 viktima.

Ndërkohë në 24 orët e fundit autoritetet kanë konfirmuar 1, 766 raste të reja duke e çuar numrin e përgjithshëm në 3, 773, 875 të prekur.