17 vjeçarja që xhiroi momentin e vrasjes së Floyd, traumatizohet nga mesazhet e marra

11:14 | 29 Maj 2020

Një vajzë kishte incizuar momentin e vrasjes së George Floyd nga polici.

Vajza që xhiroi vdekjen e George Floyd nga policia e Minneapolis tani nuk është në një pozitë të mirë … dhe gjithçka është për shkak të urrejtjes që ajo po merr në internet, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

17-vjeçarja Darnella Frazier i thotë TMZ … ajo është traumatizuar plotësisht pasi ka incizuar oficerin duke përdorur gjurin e tij për të mbytur George. E çuditshme siç mund të duket, Darnella thotë se shumë njerëz e kanë kritikuar atë për mos veprim për të parandaluar këtë vrasje.

Ajo shton se njerëzit në rrjetet sociale po i thonë asaj se duhet të kishte bërë më shumë për të ndihmuar Floyd, duke ndërhyrë edhe fizikisht. Ky emocion mund të jetë i kuptueshëm, por do ishte e pamundur që një adoleshente të ndërhynte në një situatë të tillë. /Lajmi.net/