16 vjeçarja zgjohet nga arkivoli, por nuk arrin të shpëtoj (Foto/Video)

Një vajzë e re në moshë e cila kishe ndërruar jetë ditë më parë, u zgjua në arkivolin e saj një ditë pasi ishte varrosur, por vdiq përsëri para se të afërmit e saj të mund ta shpëtonin.

Bota

25/08/2015 14:32

Pamjet e publikuara në Dailymail tregojnë anëtarët e familjes me zemër të thyer që shihen pranë varrit të vajzës 16 vjeçare, ku ajo ishte dëgjuar nga lutjet dhe bërtimat.

Familjarët e vajzës tashmë të vdekur, e larguan trupin e saj në arkivol dhe zbuluan se njëri nga xhamat në arkivolin e saj ishte shkatërruar dhe gishtat e saj ishin mavijosur, transmeton lajmi.net.

Por, pavarësisht nga përpjekjet për ta ringjallur , mjekët  nuk kanë gjetur shenja jete. Më vonë ajo kthye në varreza për tu  rivarrosur në të njëjtin vend të mëparshëm.

vajza

Neysi Perez 16 vjeçare, ndërroi jetë pasi ra pa vetëdije në shtëpinë e saj. Vajza tinejxhere  e cila ishte e martuar dhe njëkohësisht 3 muaj shtatzënë, u varros me fustanin  e saj të nusërisë, , ngjarje kjo që ndodhi në Amerikë.

Besohet se e gjithë kjo ndodhi nga paniku kur ajo dëgjoi të shtëna armësh. /lajmi.net

YouTube player