15 transferimet më të qëlluara deri në këtë pikë të sezonit

Sezoni 2018/19 ka filluar me shumë ndryshime që nuk ishim mësuar t’i shohim më parë.

Sport

31/12/2018 21:59

Ky sezon na shfaqi një Cristiano Ronaldo në fanellën e Liverpool, Higuain me fanellën e Milan dhe shumë ndryshime të tjera.

Gjithashtu, falë transferimit të qëlluar, Liverpool tashmë ka portën e sigurt, nga Alisson Becker, transmeton lajmi.net.

Por, cilat ishin 15 transferimet më të qëlluara?

“Goal” ka përpiluar një listë me 15 emra që sipas tyre kanë qenë transferet e sezonit deri në këtë pikë, ku normalisht janë emrat e Ronaldo e Alisson.

Më poshtë mund t’i gjeni të gjithë emrat.

1 – Thomas Lemar nga Monaco në Atletico Madrid

2- Daley Bilnd nga Manchester United tek Ajax Amsterdam

3 – Andre Silva nga Milan tek Sevilla

4 – Joao Moutinho nga Monaco në Wolverhampton

5 – Andre Gomes nga Barcelona tek Everton

6 – Krzysztof Piatek nga Cracovia në Genoa

7 – Arthur nga Gremio tek Barcelona

8 – Xherdan Shaqiri nga Stoke City tek Liverpool

9 – Rodrigo nga Villarreal tek Atletico Madrid

10 – Felipe Anderson nga Lazio tek West Ham

11 – Paco Alcacer nga Barcelona në Dortmund

12 – Cristiano Ronaldo nga Real Madrid tek Juventus

13 – Lucas Torreira nga Sampdoria tek Arsenal

14 – Joao Cancelo nga Valencia tek Juventus

15 Alisson Becker nga Roma në Liverpool.  /Lajmi.net/