12 lojtarë të Realit kanë shënuar në këtë sezon

Skuadra e Real Madridit është duke kaluar në një formë mahnitëse. Plotë 12 lojtarë të kësaj skuadre, kanë arritur të futen në listën e golashënuesve gjatë këtij sezoni.

Sport

10/11/2014 09:11

Real Madridi së bashku me Bayernin, padyshim që janë skuadrat më në formë në Europë për momentin, pasi janë duke shkelur çdo kundërshtar.

12 lojtarë të Real Madridit, kanë arritur të fusin emrin e tyre në listën e golashënuesve në këtë sezon. Një gjë e tillë është mjaft e pazakontë dhe nuk ndodh shpesh në botën e futbollit.

Lojtarët e Realit që kanë shënuar në këtë sezon janë: Cristiano (23), Benzema (11), James (6), Bale (6), Chicharito (4), Varane (2), Ramos (2), Marcelo (1), Isco (1), Modric (1),Pepe (1) dhe Toni Kross (1).