Një i vdekur e dy të plagosur nga rënia e vinçit në New York

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur pasi një vinç i madh u rrëzua në Manhattan të New York-ut.

Bota

05/02/2016 16:25

Departamenti i zjarrit në New York konfirmoi rastin me fatalitet, ndërsa është në vendin e ngjarjes për të hetuar ngjarjen, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

_88123037_a4f6015a-3838-4d3e-9d72-58ea03c264b2

Rrëzimi i vinçit ndodhi  në orët e hershme të së premtes në lagjen Tribeca.

Rënia e vinçit po ashtu shkatërroi edhe shumë vetura të parkuara.

_88121533_cadpw0rw0aeserh

Një zyrtar tha se nga ky aksident mund të jenë lënduar deri në 15 persona./lajmi.net

_88123120_pastedimageat2016_02_0509_27