10 klubet që mund ta fitojnë tripletën

"Futuroscracks" e ka bërë një listë prej 10 klubeve që mund ta fitojnë ende tripletën.

Sport

29/01/2016 22:16

Është kryer më shumë se gjysma e sezonit, por janë plot 10 klube në Evropë që mund ta fitojnë ende tripletën, e cila përfshinë titullin kampion të vendit përkatës, kupën dhe Ligën e Kampionëve.

Ato janë Barcelona, Bayern Munchen, PSG, Juventus, Manchester City, Arsenali, PSV-ja, Dinamo Kievi, Genti dhe Zeniti.

Sigurisht, favoritë të kësaj “top-10” janë Barcelona dhe Bayern Munchen.