10 skuadrat me numrin më të madh të fanellave të shitura

Real Madridi dhe Manchester United mbeten skuadrat që kanë arritur të shesin më shumë fanella gjatë 12 mujave të fundit. Më poshtë keni 10 skuadrat me numrin më të madh të fanellave të shitura.

Sport

17/09/2014 18:50

Skuadra e Real Madridit dhe ajo e Manchester United kanë arritur të shesin numrin më të madh të fanellave që 12 muajve të fundit.

Në Real Madridit gjatë kësaj vere kanë arritur disa top yje si Toni Kroos dhe James Rodriguez, ndërsa te Manchester United kanë arritur lojtarët si Di Maria dhe Radamel Falcao.

Kjo ka qenë arsyeja që këto skuadrat kanë numrin më të madh të fanellave të shitura.

Lista

1. Real Madrid – 1,400,000 fanella
2. Manchester United – 1,400,000
3. Barcelona – 1,150,000
4- Chelsea – 910,000
5. Bayern Munich – 880,000
6. Liverpool – 810,000
7. Arsenal – 800,000
8. Juventus – 480,000
9. Inter – 450,000
10. Milan – 350,000

Këto statistika janë publikuar nga e përditshmja sportive, Sportsbreak.