10 orë pritje në Merdare! – Lajmi.net
10 orë pritje në Merdare!
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 15:40, 10 August 2018
Pikëkalimi kufitar i Merdarës po vazhdon të jetë edhe sot më i ngarkuari me vetura dhe kolona të gjata.

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në Merdarë pritjet në dalje janë nga 8 orë e 20 minuta deri në 10 orë.

Kurse, kolonat në hyrje janë 30-40 metra, e në dalje 3500 metra.

Pas kësaj pike, më e ngarkuar mbetet Dheu i Bardhë me 300 minuta pritje në dalje apo pesë orë, 30 minuta në hyrje.

Po ashtu, në Mutivoda në dalje pritjet janë deri në 180 minuta, kurse në hyrje 10 minuta.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO