10 nga femrat më të bukura në botë (FOTO)

A keni menduar ndonjëherë se kush është femra më e bukur në botë?

Lajme

07/10/2015 15:42

Epo, përpilimi i një liste me femrat më të bukura në botë, nuk është gjë e lehtë.

Pos kësaj, të gjithë ne kemi pikëpamje të ndryshme sa i përket asaj çfarë e definon një femër të bukur.

Pa marrë parasysh mendimet e ndryshme që i kemi, asnjë nga ne nuk e kundërshton faktin se këto 10 femrat më poshtë janë ndër më të bukurat në botë.

Kjo është lista e 10 femrave më të bukura në botë që lajmi.net e transmeton për ju:

10) Kelly Brook100

Kjo modele, aktore dhe prezantuese televizioni është më së shumti e njohur për rolin e saj në filmin komedi/horror, Piranha 3D.

9) Emilia Clarkezzzzzzzzz

Aktorja është e njohur për rolin e saj si Daenerys Targaryen në serialin e famshëm “Game Of Thrones”.

8) Lucy Mecklenburghzzzzzz

Lucy është e njohur për stilin e saj seksi dhe rrallëherë shihet pa ndonjë qen të vogël apo pa këpucë Louboutin.

7) Margot Robbie

 

Kjo ishte bërë e famshme pas debutimit të saj tek “Vigilante” dhe tek “I.C.U” por një njohje më të gjerë e kishte fituar pasi kishte luajtur në “Neighbours” në rolin e Donna Freedman.

6) Arianna Grande

 

Aria Grande ka hyrë në skenën muzikore duke lënë përshtypje të forta që në fillim.

Me vokalin e saj të fuqishëm, atë e kishin krahasuar edhe si Maria Carey e ardhshme.

5) Caroline Flack

zzzzzzzz

Kjo është më së shumti e njohur për pjesëmarrjen në X Factor etj.

4) Kate Upton95

Kate Upton është e njohur për paraqitjet e saj në “Sports Illustrated’s Swimsuit Issue” në vitin 2011 dhe 2012 si dhe në korrik të vitit 2012 ishte në ballinën e magazinës GQ.

3) Jennifer Lawrence3

Kjo ishte paguar të luaj rolin e Raven Darkholme në filmin e njohur “X-Men: First Class” e që ishte suksesi më i madh i saj.

Gjithashtu ajo është e njohur edhe për rolin e saj kryesor në filmin “The Hunger Games.”

2) Kendall Jenner2

Fal gjeneve të saj dhe gjatësisë së saj, Kendall nuk kishte pasur ndonjë vështirësi që të filloj modelimin qysh në moshën 14 vjeçare.

Kendall ishte bërë e famshme me debutimin e sajt ek “Sherri Hill’s Spring Fashion Show” dhe ishte shfaqur në serinë televizive “Hawaii Five-O”.

1) Michelle Keegan96

Michelle është e njohur për rolin e saj në Coronation Street dhe paraqitjet e saj të shumta tek FHM.

Ajo ishte votuar si personi numër 30 dhe 26 në sondazhin e femrave më seksi nga FHM në vitin 2010 dhe 2011.

Ajo ishte renditur si femra e 4-të më seksi në sondazhin e vitit 2013 para se të shpallej Femra më Seksi në Botë në magazinën e vitit 2015. /Lajmi.net