10 hitet botërore që kemi dëgjuar në verën e 10 viteve më parë (Video)

Çdo verë, po bëhet një ‘betejë’ dhe debat i madh për atë se cila do zgjidhet kënga (ose këngët) e verës.

ShowBiz

24/08/2015 18:03

‘’Lean On’, Cheerleader’, ‘Trap Queen’ e ‘Can’t feel my face’ janë ndër pretendentët kryesorë këtë verë për t’u zyrtarizuar si ‘Kënga e verës’, transmeton Lajmi.net. Por, çfarë ka dëgjuar bota në vereën para një dekade, saktësisht, në vitin 2005?

We belong together – Mariah Carey
Kjo këngë ka qëndruar në vend të parë në Billboard për saktësisht 14 javë, duke u bërë kënga e dytë që ka kryesuar më gjatë dhe vazhdon të mbetet. Madje, Billboard e ka shpallur edhe si ‘kënga më e suksesshme e dekadës’.

YouTube player

Hollaback Girl – Gwen Stefani
Kënga është shkruar si përgjigje e Stefani për intervistën e Courtney Love, e cila ka thën se ajo është si një nxitëse tifozësh.

Don’t Cha – The Pusycat Dolls ft. Busta Rhymes

YouTube player

Behind these hazel eyes – Kelly Clarkson

YouTube player

Don’t phunk with my heart – the Black Eyed Peas

YouTube player

Pon de Replay – Rihanna
Kjo është kënga debutuese e këngëtares që në dhjetë vitet e ardhshme do të bombardonte skenën muzikore.

YouTube player

Lose Control – Missy Elliot ft Ciara & Fat Man Scoop

YouTube player

Just a little bit – 50 Cent

YouTube player

Let me hole you – Bow Wow ft. Omarion

YouTube player

You and Me – Lifehouse
Kënga ishte aq e popullarizuar për vallëzimet e para saqë grupi kanë lansuar një version të zgjatur të këngës vetëm për dasma.

YouTube player