10 golat më të pazakontë që pamë në vitin 2018

Viti 2018 tashmë është i kaluar, dhe kthimi pas nxjerrë në pah shumë gjëra për shqyrtim në futboll, duke filluar nga golat më të pazakontë, që kanë sjellë shumë të qeshura për tifozët, por vuajtje për ata që i kanë pranuar këto gola.

Sport

02/01/2019 20:58

Një ndër golat më të paharruar është ai i finales së Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit, që vjen pas një gabimi trashanik të portierit Lorik Karius.

Ky gol, dhe nëntë të tjerë që do të mund t’i shikoni në pjesën e mëposhtme, kanë zënë vend në golat më të pazakontë të vitit që lamë pas./Lajmi.net/

Loris Karius: Real Madrid – Liverpool

YouTube player

Habib Kyombo: Singida United – Mbeya City

YouTube player

Ron-Robert Zieler- Stuttgart – Werder Bremen

YouTube player

Cerniauskas – CSKA – Cherno More

YouTube player

James Shea- Portier i Luton Town

YouTube player

Wayne Sandilands: Howler – Highlands Park

YouTube player

Declan Rudd – Preston North Ende

YouTube player

Cesar Rigamonti – Belegrano

YouTube player

Filippo Perucchini; Palermo – Ascoli

YouTube player

/Lajmi.net/