Usyk do të transmetojë falas për ukrainasit rimeçin ndaj Joshuas

Oleksandr Usyk do të transmetojë rimeçin me Anthony Joshua falas për ukrainasit në YouTube. Usyk do të përballet me Joshuan për herë të dytë këtë muaj, transmeton lajmi.net. Oleksandr Usyk i është dhënë leja për të shfaqur falas ndeshjen e tij me Anthony Joshua në Ukrainë. Boksieri ukrainas do të mbrojë tre titujt e tij…

Sport

05/08/2022 20:35

Oleksandr Usyk do të transmetojë rimeçin me Anthony Joshua falas për ukrainasit në YouTube.

Usyk do të përballet me Joshuan për herë të dytë këtë muaj, transmeton lajmi.net.

Oleksandr Usyk i është dhënë leja për të shfaqur falas ndeshjen e tij me Anthony Joshua në Ukrainë.

Boksieri ukrainas do të mbrojë tre titujt e tij të botës në peshën e rëndë kundër britanikut në Jeddah më 20 gusht, pothuajse një vit pasi ai mposhti Joshuan në Londër.

Usyk u përpoq të blinte të drejtat e luftës për ta shfaqur atë në atdheun e tij, por ata do mund ta ndjekin falas.

Promotori i kampionit Alex Krassyuk tha për talkSPORT:

“Ai kishte ndërmend të blinte, por e mori atë [falas] për Ukrainën. Ata mund ta ndjekin nëpërmjet Megogo [shërbimit të transmetimit], kanalit të tij në YouTube dhe nëpërmjet TV publik shtetëror “Suspilne”.

Tifozët në Mbretërinë e Bashkuar do të duhet të paguajnë 26,95 funte për të parë ndeshjen në Sky Sports Box Office./Lajmi.net/