​Trupa e Baletit Kombëtar shfaqet në premierën e parë për pavarësinë – Lajmi.net
​Trupa e Baletit Kombëtar shfaqet në premierën e parë për pavarësinë
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/Arte 23:11, 8 February 2018
Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës, në premierën e parë për vitin 2018, është shfaqur me bluzat e dhjetëvjetorit të pavarësisë #Kosova10.

Me shfaqjen e parë “Pa mure”, trupa e baletit i është bashkuar festimeve zyrtare që kanë nisur sot në Kosovë.

Kjo shfaqje me koreografi të Teuta Krasniqit dhe me skenografi të Aziz Malokut dhe Teuta Krasniqit është pritur me shumë duartrokitje nga shikuesit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO