​Sulm me thikë në Francë, 2 vdekur e disa të plagosur

Minuta më parë një sulm me thikë i ndodhur në qytetin e Nice në Francë, i ka marrë jetën 2 qytetarëve, ndërsa ka plagosur disa të tjerë.

Lajme

29/10/2020 10:23

Sipas kryebashkiakut të Nice, Christian Estrosi, agresori është arrestuar nga policia.

Mediat franceze, njërit prej viktimave, një 70-vjeçari, i është prerë koka.

Ende nuk dihet arsyet e këtij sulmi, ndërsa vjen në një kohë kur raportet me Francës dhe vendeve myslimane janë agravuar maksimalisht pas publikimit të karikaturave të Profetit Muhammed.