​Shaqiri: Ja kush më bindi të transferohem te Stoke City

19:12 | 12 Gusht 2015

Shaqiri

Xherdan Shaqiri ka bërë të ditur se trajneri, Mark Hughes ishte faktori kryesor që ai zgjodhi Stoke Cityn para shumë klubeve tjera Evropiane.

Ish mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri ka deklaruar se trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes, e ka bind atë që të transferohet ne klubi anglez.

23 vjecari ka thënë së është një gjë shumë e mirë kur trajneri të mbështet në gjitha aspektet, shkruan Express.

“Është shumë e rëndësishme për mua që ta kem trajnerin që më mbështet dhe që më beson dhe Mark Hughes e ka bërë këtë. Ai është njeri dhe trajner shumë i mirë dhe për këtë jam shumë i lumtur. Ne kemi folur shumë mes veti për tema të ndryshme dhe me të vërtet kam marr këtë vendim pa u menduar dy herë”, ka deklaruar Xherdan Shaqiri për uebsajtin zyrtar të Stoke Cityt.