​Luan Krasniqi i kthehet boksit (Foto)

Luan Krasniqi do t’i kthehet ringut gjatë këtij viti.

Sport

17/08/2015 12:01

Ish kampioni i Evropës në boks, Luan Krasniqi do të kthehet të boksojë sërish këtë vit, por jo për ndonjë titull, shkruan Express.

Kosovari do të boksojë vetëm për bamirësi, në mesin e yjeve tjerë si Huck, Arslan, Williams e Botha, turne ky që do të mbahet me 15 nëntor të këtij viti.

Ai tashmë ka filluar përgatitjet për këtë meç dhe ky do të jetë një lajm i madh sportdashësit shqiptar, pasi ka shumë vite që nuk është parë në ring.

Luan