​Kusari-Lila: PDK ose Nisma do ta rrëzojnë Qeverinë Haradinaj – Lajmi.net
​Kusari-Lila: PDK ose Nisma do ta rrëzojnë Qeverinë Haradinaj
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 23:47, 16 April 2018
Mimoza Kusari - Lila
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se qeveria aktuale e vendit, e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, do të rrëzohet herët apo vonë.

Ajo ka thënë se nëse Qeverinë Haradinaj nuk arrin ta rrëzojë opozita, ajo do ta rrëzojë vetveten.

Kusari-Lila ka vlerësuar  në televizionin T7, se ekzistojnë gjasat që Qeverinë Haradinaj ta rrëzojnë vetë partitë që bëjnë pjesë në koalicionin qeverisës të vendit.

“Partitë në pushtet, Partia Demokratike ose Nisma, do të organizohen me partitë e opozitës… dhe opozita normal që është e gatshme për t’ia mundësuar këtë”, ka thënë ajo.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO